Britney pod vlnou kritiky za klip Criminal

Briteny Spears v ulicích Londýna natáčí videoklip k písni Criminal a sklízí za to od britských politiků pořádnou dávku kritiky. Britové mají za sebou velké ozbrojené nepokoje, žhářské útoky a další násilnosti, které propukly velmi nedávno.  Zpěvačka prohánějící se po městě se zbraní je tedy pro ně v tuto chvíli poněkud velké sousto.

Radní městského obvodu Hackney, kde v srpnu k nepokojům došlo, dokonce poznamenal, že by se měla Britney omluvit a darovat místní charitě pracující s mladými lidmi značný finanční dar jako náhradu za drzost a spoušť, kterou v jejich obvodu nadělala. Radnice navíc operuje i s tím, že když dávala k natáčení souhlas, nebyla nikde zmínka o zbrani. Pokud by byla, nikdy by natáčení nepovolila.

Britney se samozřejmě k této věci vyjádřila a uvedla, že video je vymyšleným příběhem a že se omlouvat nehodlá. Ve videoklipu účinkuje i přítel Britney Jason Trawick, se kterým Britney v jedné scéně prchá se zbraní v ruce po loupeži. A právě tato scéna vše vyvolala a v médiích se objevila zpráva, že se jedná o oslavu násilí. Britney však vše popřela a zdůraznila, že slova k písni vznikla před třemi lety, kdy o nějakých nepokojích nikdo ani neuvažoval. O oslavě násilí tak rozhodně nemůže být řeč.

Zdroj: MTV News

Rubriky